Wie zijn wij?
Een vereniging van gepensioneerden zoals de VVGP is meer dan een gezelligheidsclubje van oud-werknemers die regelmatig bij elkaar komen om herinneringen op te halen. Dat doen wij natuurlijk ook en dat schept een band van jarenlange betrokkenheid, maar er zijn ook duidelijke zakelijke belangen in het spel.
C&A Nederland en de gelieerde bedrijven beschikken over een eigen pensioenfonds: Provisum. Dit fonds wordt bestuurd door vertegenwoordigers van werkgevers, werknemers en gepensioneerden. Toch staan maar weinig mensen in het dagelijks leven stil bij het pensioenfonds waarin ze deelnemen of waarvan ze maandelijks pensioen ontvangen. Vaak is onbekend wie er in het bestuur zitten, wie het dagelijks beheer voert, of hoe het fonds er financieel voorstaat. Er wordt simpelweg vertrouwd op het gevoel: “dat het wel goed zit.”
De overheid heeft de afgelopen jaren diverse maatregelen genomen om de transparantie en het toezicht te verbeteren, zoals bijvoorbeeld
- Aanpassing van de pensioenwetgeving;
- Versterkt toezicht op pensioenfondsbesturen door De Nederlandsche Bank;
- Nieuwe regels voor de samenstelling van het bestuur;
- Afspraken over betere medezeggenschap voor deelnemers en gepensioneerden.
Het gaat dus om u!
Heeft u een pensioen van Provisum en wilt u lid worden van onze vereniging, dan kunt u zich aanmelden via deze link of via het aanmeldformulier.
